X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Forum Peugeot 307,  307CC i 307SW
UżytkownicySzukajRejestracjaZaloguj
Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika

Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika
Autor Wiadomość
panthera
IT

Imię: Krzysiek
Auto: 307 Break / 1.6 16V / 2002r
Wysłany: 2012-10-29, 16:14    Temat: Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Klima owszem i może obciążać trochę silnik, ale napewno nie objawia się to klepaniem zaworów. Swoją drogą moja benzyna również przy rannym odpaleniu ma przez chwilę głośne zawory i się zastanawiam czy tak powinno być.

derok

Wysłany: 2012-10-29, 16:18    Temat: Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika

panthera napisał/a:
Swoją drogą moja benzyna również przy rannym odpaleniu ma przez chwilę głośne zawory i się zastanawiam czy tak powinno być.

No niestety te silniki tak mają. Popychacze hydrauliczne w nich nieco grają na zimnym. Ostatnio zalałem Mobil 5W50 i co nieco się wyciszyły, ale nie całkowicie

kebabek

Auto: 307 sw 2.0 LPG
Wysłany: 2012-10-29, 23:11    Temat: Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika

derok napisał/a:
No niestety te silniki tak mają. Popychacze hydrauliczne w nich nieco grają na zimnym. Ostatnio zalałem Mobil 5W50 i co nieco się wyciszyły, ale nie całkowicie

Wlasnie na zimnym silniku to jeszcze i moze by mnie nie zastanawialo tok bardzo, ale tak jak pisalem - jezdzilem ponag godzine wyskoczylem do sklepu i po doslownie chwili gdzy znow zapalilem to klepalo. Kilkakrotnie sie powtarzalo :szok:

derok

Wysłany: 2012-10-30, 14:40    Temat: Nierówna praca na zimnym silniku,klekot,biały dym z tłumnika

kebabek napisał/a:
wyskoczylem do sklepu i po doslownie chwili gdzy znow zapalilem to klepalo. Kilkakrotnie sie powtarzalo

A jaki masz olej zalany , bo coś bardzo szybko ścieka. Nie jest to jakaś zerówka 0W ?

Odpowiedz do tematu