X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Forum Peugeot 307,  307CC i 307SW
UżytkownicySzukajRejestracjaZaloguj
Stuki w zawieszeniu 307

Stuki w zawieszeniu 307
Autor Wiadomość
Kudlaty

Imię: Adrian
Auto: 307 SW 2.0 HDI 107HP 2002 bez FAP
Wysłany: 2013-12-20, 12:17    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

U mnie również wali coś niemiłosiernie z tyłu na poprzecznych dziurach ( na 100% tył bo słychać to jak tylne koła przejadą po dziurach ) jest to głuche stuknięcie.
-osłony z tyłu trzymają się na miejscu
-drążki, gumy w wahaczach wymienione
-nałożone gumy na sprężyny z przodu
-Belka bez luzów ( nie wyszło nic na trzęsiawkach :) )

Podczas wywalania fap-u byłem pod samochodem i dokładnie obejrzałem sobie podwozie, do tej pory myślałem, że to tylna klapa stuka. Lecz chyba odkryłem problem, osłona nad tłumikiem końcowym trzyma się może na 1-2 śrubach i lata. Po nowym roku wymienię wszystkie wieszaki na wydechu i postaram się przykręcić jakoś tę osłonę. Do wymiany mam też amortyzatory z przodu i z tyłu ( 210 000 km i chyba nie były nigdy wymieniane )

michu2424
Michu2424

Imię: Michał
Auto: 307 SW. 2,0hdi
Wysłany: 2013-12-20, 18:20    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

Ja miałem potężne sutkania w zawieszeniu przednim.nie mógł nikt tego znaleźć co to tak sutka.ale znalazł sie w końcu jeden mądry i odkrył ze to sutka łącznik stabilizatora.wymiana kosztowała całe 60zł a sutkanie kompletnie ustało.dosłownie cos pięknego.teraz znowu mogę cieszyć sie komfortem jazdy.pozdrawiam.

hubert
huggo

Imię: Hubert
Auto: peugeot 307 sw 1.6 HDI 2006
Wysłany: 2013-12-21, 15:36    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

Kudlaty napisał/a:
U mnie również wali coś niemiłosiernie z tyłu na poprzecznych dziurach ( na 100% tył bo słychać to jak tylne koła przejadą po dziurach ) jest to głuche stuknięcie.
-osłony z tyłu trzymają się na miejscu
-drążki, gumy w wahaczach wymienione
-nałożone gumy na sprężyny z przodu
-Belka bez luzów ( nie wyszło nic na trzęsiawkach :) )

Podczas wywalania fap-u byłem pod samochodem i dokładnie obejrzałem sobie podwozie, do tej pory myślałem, że to tylna klapa stuka. Lecz chyba odkryłem problem, osłona nad tłumikiem końcowym trzyma się może na 1-2 śrubach i lata. Po nowym roku wymienię wszystkie wieszaki na wydechu i postaram się przykręcić jakoś tę osłonę. Do wymiany mam też amortyzatory z przodu i z tyłu ( 210 000 km i chyba nie były nigdy wymieniane )
Hej. Jezeli moge cos dodac bo widze ze masz SW wiec sprawdz moze jak usytulowane jest kolo zapasowe moze sie delikatnie poluznilo i dlatego stuka. Pozdrawiam.

Kudlaty

Auto: 307 SW 2.0 HDI 107HP 2002 bez FAP
Wysłany: 2013-12-21, 16:55    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

hubert, koło siedzi idealnie, w sierpniu naprawiałem linkę, więc całość jest wyczyszczona i chodzi pewnie lepiej niż z fabryki. Poza tym już sprawdzałem jak jest bez zapasu. Obstawiam osłonę tłumika, gdy wjadę tylko prawym kołem w jakąś nierówność jest cicho, walenie zaczyna się dopiero gdy lewe koło wpadnie w koleinę albo oba. W poniedziałek postaram się zajrzeć do tej osłony. Jak coś rozwiążę to dam znać.

MariuszNT

Imię: Mariusz
Auto: 307, 2.0 hdi 136 km, SW FL '07
Wysłany: 2013-12-21, 17:45    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

osłona tłumika wisi na 4 śrubach, podkładki tych śrub przecinają tą blachę osłony i właśnie wtedy ona zaczyna opadać. Żeby dostać się do śrub wystarczy zdjąć końcowy tłumik z wieszaków i go przesunąć. Można zastosować te same śruby, tylko daj jakieś duże podkładki by miało co trzymać osłonę. Do odkręcenia najlepiej nasadówka z długą przedłużką.

AdrianPn

Auto: 307SW
Wysłany: 2014-01-05, 18:54    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

Mam też SW i też słyszałem jakieś stuki- tył (głuche w zasadzie jakieś ;p ) W dodatku znów je słyszę A jest to nic innego jak osłona od teleskopu Z pewnością już ktoś o tym wspominał Jak wyżej napisałem znów je słyszę ponieważ kolejny raz opadły. Mamy jakie mamy drogi

mac412

Imię: Maciej
Auto: Peugeot 307 1.6 16V
Wysłany: 2014-02-05, 00:03    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

Hej. Ostatnio u mnie stuka cos z tylu auto. Nie caly czas, ale np. Przy skrecaniu. Skrece mocno w lewo lub w prawo i slysze stukniecie z tylu po stronie, w ktora skrecam tak mi sie wydaje. Czyzby amorki sie konczyly? Na prostej wydaje sie byc ok.
www.kredyty-ubezpieczenia.bior.pl

MariuszNT

Imię: Mariusz
Auto: 307, 2.0 hdi 136 km, SW FL '07
Wysłany: 2014-03-16, 21:34    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

czy ktoś z Was u siebie przerabiał może wymianę gum stabilizatora z przodu ? jak przebiega proces wymiany - czy muszą być koła w górze, czy wystarczy od dołu ? wydaje się wymiana prosta bo śruby są na wierzchu - może ktoś u siebie przerabiał i podpowie.

hoffhv

Auto: 307, 1.6 16v, hatchback 2002r
Wysłany: 2014-03-17, 15:46    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

Nie ma u mnie stuków, ale pozwoliłem podpiąć się pod ten temat, otóż moje zawieszenie skrzypi w momentach jak szarpie samochodem, np. przy zmianie biegu i dodaniu gazu, lub przy zmianie w nieodpowiednim momencie jak silnik zaczyna się jakby dławić i samochodem szarpie to wtedy, takie skrzypienie jakby coś było nienaoliwione, ciężko to wytłumaczyć ale może ktoś spotkał się z czymś podobnym..

Andrepl605

Wysłany: 2014-03-17, 18:41    Temat: Stuki w zawieszeniu 307

hoffhv napisał/a:
Nie ma u mnie stuków, ale pozwoliłem podpiąć się pod ten temat, otóż moje zawieszenie skrzypi w momentach jak szarpie samochodem, np. przy zmianie biegu i dodaniu gazu, lub przy zmianie w nieodpowiednim momencie jak silnik zaczyna się jakby dławić i samochodem szarpie to wtedy, takie skrzypienie jakby coś było nienaoliwione, ciężko to wytłumaczyć ale może ktoś spotkał się z czymś podobnym..

Na łączeniu rury tłumika skrzypi
http://static.hubus.pl/pu...m_naprawiam.pdf

Odpowiedz do tematu