X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Forum Peugeot 307,  307CC i 307SW
UżytkownicySzukajRejestracjaZaloguj
Światła automatyczne

Światła automatyczne
Autor Wiadomość
siara

Imię: Bartek
Auto: Focus MKIIFL 1.6 TDCI
Wysłany: 2012-12-01, 09:51    Temat: Światła automatyczne

Mam pytanie odnośnie świateł automatycznych - mianowicie wczoraj zostały u mnie aktywowane planetem, jednakże w pozycji 0 zapalają się światła mijania a zegary się nie podświetlają ani nie można przełączyć na długie. Jak miałem uaktywniony czujnik zmierzchu to w nocy z pozycji 0 mogłem zmieniać światła na długie oraz podświetlały się zegary. U siostry w megance z tego samego rocznika na 0 włączają się światła automatycznie, można zmieniać na długie oraz podświetla się licznik. Czy w Peugeocie da się też tak zrobić przy pomocy planeta?

Był:
Renault Megane Cabrio 1.6 1997r.
Renault Laguna 2.0 1996r.
Peugeot 306 Cabrio 2.0 1994r.
Peugeot 307 2.0 HDI 137KM 2003r.

pugfan

Auto: 307SW, 2.0 HDI, (107KM) kombi
Wysłany: 2012-12-01, 18:08    Temat: Światła automatyczne

Z tego co wiem a miałem tak samo to nie da się pogodzić wszystkiego. Ja jeździłem jakieś 3m-ce z takim ustawieniem ale nie mogłem się przyzwyczaić do nie podświetlonych zegarów więc wróciłem do stanu pierwotnego czyli działanie świateł z czujnika ale zakrytego(podkładka GECKO). Dodam że niczym to nie grozi ani na nic nie wpływa.

grizli2

Wysłany: 2012-12-01, 19:07    Temat: Światła automatyczne

Do Siary:Kolego, włączono Ci tzw. światła skandynawskie, wtedy w pozycji zero świecą św.mijania i pozycyjne z tyłu nie ma natomiast podświetlenia deski.Światła te właczają się z chwilą uruchomienia silnika.A do uruchomienia świateł automatycznych nie jest potrzebny planet,możesz to zrobić sam jeśli masz taką funkcję (przycisk w dźwigni kierunkowskazów)

siara

Imię: Bartek
Auto: Focus MKIIFL 1.6 TDCI
Wysłany: 2012-12-02, 11:57    Temat: Światła automatyczne

Oj ale każdy wie o co chodzi:) Dobry jesteś, że wytrzymałeś 3 miesiące - ja już następnego dnia wróciłem do świateł włączanych automatycznie po zmierzchu bo dla mnie to lepsza opcja i zastanawiałem się właśnie, czym zakryć czujnik zmierzchu - zainteresowałeś mnie tą podkładką bo szukałem czegoś gustownego:)

Był:
Renault Megane Cabrio 1.6 1997r.
Renault Laguna 2.0 1996r.
Peugeot 306 Cabrio 2.0 1994r.
Peugeot 307 2.0 HDI 137KM 2003r.

fazy

Imię: Kamil
Auto: Partner Tepee
Wysłany: 2012-12-03, 01:39    Temat: Światła automatyczne

Swiatła skandynawskie w pozycji 0 maja tylko sie uruchomic przy wlaczeniu silnika, nie świecą drogowe i podświetlanie wnętrza, ale w momęcie kiedy przekreci się w pozycję I można odpalić drogowe i świeci się deska rozdzielcza. Fajna sprawa bo w 0 nie trzeba pamietac o światlach, i niepotrzebnie nie świeci sie wnętrze, no i długich przez przypadek nie wlaczymy, a jedynie mrugniemy.

U siebie w każdym aucie to aktywowalem,

Przeworsk / Rzeszów.

był:
-Partner mistral 1.9D
-307 1.6 HDI
Jest:
-807 2.0 HDI
-Partner Tepee 1.6 HDI

_model_

Imię: Kamil
Auto: P307SW 2,0HDI 90KM
Wysłany: 2012-12-03, 10:11    Temat: Światła automatyczne

Ja też mam aktywowane. W 307 nie mam czujnika, więc jak jest ciemno to włączam przełącznikiem aby podświetlenie działało i długie się włączały, a w 206 mam czujnik, więc tam nie nie muszę robić...

Mam własnego Planeta i z chęcią pomogę...

Furi

Auto: Peugeot 307 kombi 2.0 HDi 110 KM
Wysłany: 2012-12-03, 10:30    Temat: Światła automatyczne

_model_ napisał/a:
Ja też mam aktywowane. W 307 nie mam czujnika, więc jak jest ciemno to włączam przełącznikiem aby podświetlenie działało i długie się włączały.

Ja mam to samo. Nie mam czujnika a aktywowane są tak jak napisał kolega siara czyli na 0 nie pali się środek. Ale będę chyba montował światła do jazdy dziennej więc i tak to wyłaczę

lenyyy

Imię: Piotrek
Auto: 307 SW Restyl TU5JP4+Stag 300
Wysłany: 2013-06-28, 14:46    Temat: Światła automatyczne

fazy napisał/a:
U siebie w każdym aucie to aktywowalem,

Automatyczne włączanie mam aktywne, ale wówczas świeci się też tył i zegary w ciągu dnia, a to mi zupełnie zbędne. Czujnik zmierzchu automatycznie przy skandynawskich włączy resztę oświetlenia.
Możesz mnie oświecić gdzie w PP jest możliwość aktywacji świateł skandynawskich?

mariusz1682
MANiEQ

Imię: Mariusz
Auto: 307 SW 2.0 HDi 125 KM NAVTECH ON BOARD NO FAP
Wysłany: 2013-07-30, 17:43    Temat: Światła automatyczne

konfiguracja i obsługa kalkulatorów-test każdego kalkulatora-inteligeny moduł sterujący(BSI)-konfiguracja-opcje klient-oświetlenie/sygnalizacja-światła dzienne ustawic na obecny

lenyyy

Imię: Piotrek
Auto: 307 SW Restyl TU5JP4+Stag 300
Wysłany: 2013-07-30, 21:45    Temat: Światła automatyczne

mariusz1682 napisał/a:
konfiguracja i obsługa kalkulatorów-test każdego kalkulatora-inteligeny moduł sterujący(BSI)-konfiguracja-opcje klient-oświetlenie/sygnalizacja-światła dzienne ustawic na obecny

Dziękuję za ścieżkę postępowania, niemniej jednak dotyczy ona świateł dziennych, a nie skandynawskich. W naszych dewagacjach doszliśmy do konsensusu :bla:

Odpowiedz do tematu