X Zamknij

Ta witryna używa plików cookie
Pliki cookie stosuje się, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania np. do tzw. automatycznego logowania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies, oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, zapoznaj się z treścią polityki prywatności.

Forum Peugeot 307,  307CC i 307SW
UżytkownicySzukajRejestracjaZaloguj
Temperatura wody

Temperatura wody
Autor Wiadomość
kusmyk

Imię: Kusmyk
Auto: 307
Wysłany: 2012-11-28, 16:09    Temat: Temperatura wody

Witam,
mam 307 z roku 2002 1.6 16V kombi.
Latem tego roku wymieniłem chłodnice bo już się rozszczelniła i od tego momentu zaczęły się kłopoty. A dokładnie to że po wymianie temperatura silnika na desce rozdzielczej wskazuje od 90 do 100 st C. Wcześniej było przez 6 lat 78-82 st C.
Teraz dzięki posiadaczowi komputera z możliwością diagnozy stwierdziliśmy że komputer dostaje informację że temperatura ciągle wynosi 19 st C w chłodnicy i 38 w powietrzu (taki odczyt jest podczas podłączenia komputera).
Moje pytanie - czy według Was walnięty jest komputer czy może tylko czujniki?
Po za tym temperatura na zegarach deski jest według mnie dobrze pokazywana i czy w takim razie inne są czujniki do komputera i do deski rozdzielczej?
Mam nadzieję że w miarę jasno się wypowiedziałem.
Liczę na pomoc.

Tomi

Imię: Tomek
Wysłany: 2012-11-28, 16:46    Temat: Temperatura wody

Moim zdaniem wina termostatu .

derok

Wysłany: 2012-11-28, 17:50    Temat: Temperatura wody

Są wersje z jednym czujnikiem jak i z dwoma . W wersji podwójnej od komputera jest na obudowie termostatu (zielony) , a od wskaźnika w głowicy za termostatem i nieco poniżej (niebieski). Na twoim miejscu wymieniłbym zielony.

kusmyk

Wysłany: 2012-11-29, 08:17    Temat: Temperatura wody

Termostat wymieniłem wcześniej ale nie termometr. W takim razie czas spróbować - no chyba że ktoś ma jakieś inne propozycje jeszcze.

kusmyk

Wysłany: 2012-12-06, 09:56    Temat: Temperatura wody

No i kicha :-( okazało się że jest to błąd sterownika i elektryk/elektronik w ASO Peugeot poinformował mnie że można wgrać aktualny sterownik ale na kilka prób tylko w jednym to pomaga w innych trzeba wymienić komputer co nie jest już tak opłacalne w 10 letniej 307mce..... :-(
Niech to szlag!!

Odpowiedz do tematu