Poznań- jakie nieuczciwe sztuczki stosuje mechanik samochodowy?

Wokół warsztatów samochodowych narosło wiele niekorzystnych mitów. Niestety często mają one pokrycie w rzeczywistości. Poniżej prezentujemy najczęstsze sztuczki jakie stosuje nieuczciwy mechanik samochodowy Poznań. Sposobów na wyciąganie pieniędzy z kieszeni Klienta jest całe mnóstwo. Dobrze wiedzieć jak się chronić przed nieuczciwymi mechanikami. Przeciętny Klient jest łatwym łupem dla nieuczciwych mechaników. Przede wszystkim dlatego, że Klient nie ma pojęcia jak zweryfikować poziom świadczonych usług. Brak mu odpowiedniej wiedzy oraz rozeznania na rynku motoryzacyjnym. Sprawy nie ułatwia naszpikowanie nowoczesnych aut elektroniką. Samochody są coraz bardziej skomplikowane. Z naprawą wielu elementów naszpikowanych elektroniką jest w stanie poradzić sobie tylko ten mechanik, który bezustannie się doszkala i poszerza swoją wiedzę na temat nowoczesnych aut.

W jaki sposób mechanik samochodowy naciąga Klientów w Poznaniu?

W warsztacie samochodowym najłatwiej naciągnąć potencjalnych Klientów na ceny części zamiennych oraz robociznę. Mało, który Klient ma rozeznanie czy nawet chęci do tego by sprawdzić ile dana część faktycznie kosztuje. Bez słowa protestu płaci więc stawki ustalone przez mechanika. Dopiero później gdy trafi do innego warsztatu część, która miała być renomowanym produktem jest tanim zamiennikiem. Niektórzy mechanicy posuwają się nawet do tego by w aucie instalować części poddane regeneracji. Najbardziej drastycznym przykładem zarabiania na Kliencie jest liczenie za usługi, których się nie wykonało. Zawyża się na przykład poziom oleju. Mechanik samochodowy Poznań może na przykład wlać w czasie przeglądu nieco mniej oleju niż widnieje na fakturze. Klient nie ma właściwie żadnego sposobu na to by to sprawdzić. Rzecz jasna takie praktyki nie są stosowane przez każdy warsztat samochodowy. Zalecamy jednak by korzystać z nich z pewną dozą ostrożności.

Mechanik samochodowy Poznań

Istnieją jednak sposoby na to by bronić się przed nieuczciwymi mechanikami. Po pierwsze zanim mechanik zabierze się za naprawę poczekajmy na wycenę usługi. Wycena najlepiej powinna być sporządzana na piśmie. W razie czego będziemy mieli dokument do, którego będzie można się odwołać. Trzeba też uważać z rachunkami za wykonanie usług naprawczych w tej części silnika do, której dostęp jest ograniczony. Można również zastrzec już na początku przy oddawaniu auta do warsztatu o chęci przejrzenia starych części. Wtedy przynajmniej zyskamy pewności, że nie zostaną one poddane procesowi regeneracji i z powrotem wmontowane do auta. Mechanik na fakturze tym sposobem mógłby sobie policzyć za wymianę zużytej części. Doświadczony mechanik samochodowy Poznań wie doskonale kiedy ma do czynienia z dyletantem w zakresie mechaniki samochodowej. Jeśli więc to tylko możliwe auto do warsztatu samochodowego oddajmy z osobą, która zna się na motoryzacji. Doświadczony przyjaciel uchroni nas przed zbędnymi naprawami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>